Już 23 kwietnia – IV edycja Nuclearconference.pl

Facebook
Twitter
LinkedIn

Dekarbonizację krajowej elektroenergetyki przypieczętuje uruchomienie siłowni nuklearnych. Takie źródła będą w przyszłości pracować w podstawie polskiego systemu elektroenergetycznego.

Pomimo dynamicznego przyrostu mocy z odnawialnych źródeł energii i perspektywy osiągnięcia 50–proc. udziału zielonej energii w miksie energetycznym do 2030 roku potrzebne jest stabilne źródło, pracujące w podstawie systemu.

Dowiedz się więcej o NuclearConference.pl:

Miejsce atomu w PEP2040

Podczas czwartej edycji NuclearConference.pl będziemy dyskutować na temat miejsca energetyki nuklearnej w Polityce Energetycznej Państwa do 2040 roku. Skupimy się zarówno na roli wielkoskalowych bloków jądrowych, jak również miejscu w systemie elektroenergetycznym modułowych reaktorów tzw. SMR (z ang. Small Modular Reactors).

Raport o finansowaniu energetyki jądrowej

Podczas konferencji 23 kwietnia swoją premierę będzie miał nasz najnowszy Raport Specjalny. Przedstawimy w nim modele finansowe dla energetyki nuklearnej. Przyjrzymy się także możliwości wykorzystania energii z atomu do produkcji odnawialnego wodoru. 

Potencjał krajowych dostawców

Ważnym punktem rozmów będzie potencjał krajowych firm w łańcuchu dostaw dla energetyki jądrowej tzw. local content, jak również kwestia wyprowadzenia mocy z bloków nuklearnych, w tym budowa linii najwyższych napięć prądu stałego (HVDC). Nie zabraknie także debaty dotyczącej edukacji społeczeństwa w obszarze energetyki jądrowej.

Dowiedz się więcej o NuclearConference.pl:

Podsumowanie

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności  na stronie klubenergetyczny.pl/polityka-cookies/