Dekarbonizację krajowej elektroenergetyki przypieczętuje uruchomienie siłowni nuklearnych. Takie źródła będą w przyszłości pracować w podstawie polskiego systemu elektroenergetycznego.
Pomimo dynamicznego przyrostu mocy z odnawialnych źródeł energii i perspektywy osiągnięcia 50–proc. udziału zielonej energii w miksie energetycznym do 2030 roku potrzebne jest stabilne źródło, pracujące w podstawie systemu.
Dowiedz się więcej o NuclearConference.pl:
Miejsce atomu w PEP2040
Podczas czwartej edycji NuclearConference.pl będziemy dyskutować na temat miejsca energetyki nuklearnej w Polityce Energetycznej Państwa do 2040 roku. Skupimy się zarówno na roli wielkoskalowych bloków jądrowych, jak również miejscu w systemie elektroenergetycznym modułowych reaktorów tzw. SMR (z ang. Small Modular Reactors).
Raport o finansowaniu energetyki jądrowej
Podczas konferencji 23 kwietnia swoją premierę będzie miał nasz najnowszy Raport Specjalny. Przedstawimy w nim modele finansowe dla energetyki nuklearnej. Przyjrzymy się także możliwości wykorzystania energii z atomu do produkcji odnawialnego wodoru.
Potencjał krajowych dostawców
Ważnym punktem rozmów będzie potencjał krajowych firm w łańcuchu dostaw dla energetyki jądrowej tzw. local content, jak również kwestia wyprowadzenia mocy z bloków nuklearnych, w tym budowa linii najwyższych napięć prądu stałego (HVDC). Nie zabraknie także debaty dotyczącej edukacji społeczeństwa w obszarze energetyki jądrowej.
Dowiedz się więcej o NuclearConference.pl: